utorok 3. mája 2022

Cyklistická liga začala v Starej Ľubovni aj s účasťou našich cyklistov

O prvé body do cyklistickej Východ road ligy bojovali v prvých pretekoch aj naši členovia. Jozef Lukáč štartoval v kategórii Muži C a Jozef Potok v kategórii Muži D.

Prvé kolo súťaže sa uskutočnilo 30. apríla 2022 na cestách okresov Stará Ľubovňa a Sabinov, kde štart a cieľ bol na Námestí sv. Mikuláša v Starej Ľubovni.

Trať pretekov merala 91 kilometrov s prevýšením 1348 metrov. Na cyklistov čakala jedna rýchlostná prémia, ale až tri horské prémie!

V kategórii Muži C vyhral Poliak Ryfiak. Náš Vladimír Lukáč obsadil ôsme miesto s časom 2:50:41. Za víťazom zaostal 39:06,4 minút.

V kategórii Muži D, ktorú vyhral Slovák Habera, obsadil Jozef Potok šieste miesto s časom 2:43:07, pričom zo štartujúcich účastníkov v tejto kategórii bol najstarší. Za víťazom zaostal 19:45,8 minút.

Obidvaja tak získali do cyklistickej Východ road ligy prvé body.