utorok 3. októbra 2017

Spomínali sme na legendu slovenskej cyklistiky

V slnečnú jesennú 1. októbrovú nedeľu sa v Mlynčekoch pri Kežmarku konal už 6. ročník časovky Memoriálu Waltera Rennera. Hoci slovenský cyklista Walter Renner bol nedostihnuteľný v zjazdoch, že málokto s ním v jazde dolu kopcom dokázal udržať tempo – v cyklistických pretekoch si jazdci merali sily v opačnom smere – v časovke do kopca. Za zmienku stojí, že máloktorý z Kežmarčanov svoje mesto zviditeľnil tak, ako práve Walter Renner.

Walter Renner ml.(druhý zľava)

Milovníci 1-stopového bezmotorového športu súťažili v dvoch kategóriách – na cestných a horských bicykloch. Hodenú rukavicu v podobe kategórie e-bikov toho roku nikto neprijal, ale ostáva výzvou do budúcich ročníkov. V Mlynčekoch sa zišli cyklisti zo širokého regiónu ktorí nielen pretekali, ale aj spomínali na skvelého športovca z Kežmarku. Ten holdoval okrem cyklistiky aj futbalu, lyžovaniu či behu.
Najrýchlejší čas na 6,8 km trati dosiahol Ján Halík z CK Cyklomax Poprad časom 12:48 min.

Ján Halík
 Tohto roku najrýchlejšou ženou bola Daniela Kotschová z Tatranskej Lomnice (18:23 min).

Daniela Kotschová
 V kategórii MTB a trekových bicyklov kraľoval Peter Benko z Popradu a medzi ženami Natália Benková. Po vyhodnotení okrem cien spojených s umiestnením na bedni pretekári získali aj pekné ceny z tomboly. A šťastný výherca Rado Ploščica si odviezol z Mlynček aj hlavnú cenu tomboly – automatickú pračku.

Radoslav Ploštica-výherca tomboly

Zástupcovia CK CYKLOŠPORT získali viaceré umiestnenia: R. Ploščica (hosťuje t. č. v CKM Poprad) 1. miesto, Ľubomír Kollár 1. miesto, Jana Víznerová 1. miesto, Miloš Ochlan 1. miesto, Jozef Potok 2. miesto, Miloš Radojčič 2. miesto, Michal Danko 3. miesto, Vladimír Figlár 3. miesto.

Muži 30 - 39: 1. Marcel Balzuweit, 2. Miro Palička 3. Michal Danko
Muži 40 - 49: 1. Ján Halík, 2. Juraj Raffaj, 3. Ján Roth.
Muži 50 - 59: 1. Ľubomín Kollár, 2. Jozef Potok, 3. Vladimír Figlár.
Muži 60 a viac: 1. Ján Payerchin, 2. Miloš Radojčič, 3. Ladislav Mlakay.
Ženy 18 - 39 r.: 1. Daniela Kotschová, 2. Monika Neuwirthová, 3.Karina Bešenejová.
Ženy 40 a viac: 1. Jana Víznerová

MTB a trekové bicykle:

Muži 18 – 29 rokov: 1. Maroš Glevaňák, 2. Šimon Štancel.
Muži 40 - 49: 1. Peter Benko, 2. Ján Šimkulák, 3. Ľubomír Oravec.
Muži 50 - 59: 1. Miloš Ochlan, 2. Marián Lisoň, 3. Jaroslav Vlach
Muži 60 a viac: 1. Edo Handzuš, 2. Jaroslav Renner.
Ženy 18 – 39 r.: 1. Natália Benková, 2. Miriam Vojtaššáková, 3. Viera Raffajová.