sobota 20. júla 2019

Jakľofski bicigeľ 2019 MTB

V sobotu 20.7.2019 sa konali cyklistické preteky Jakľofski bicigeľ so začiatkom o 9 hod na futbalovom štadióne v Jaklovciach .Samotné preteky boli rozdelené na mužkú, ženskú a detskú kategóriu. Cieľ pretekov bol na futbalovom štadióne v Jaklovciach, kde mali súťažiaci možnosť osprchovania sa a umytia bicyklov.  Súťažiaci mali možnosť výberu pretekov na krátku, strednú alebo dlhú trať.

Na tomto preteku nechýbali ani kežmarčania Jozef Potok, Vladimír Lukáč, Martin Džadoň, Miloš Ochlan, Maroš Glevaňák a Marek Horník.

Maroš Glevaňák, Vladimír Lukáč, Miloš Ochlan, Jozef Potok, Marek Horník

Najlepšie obstáli veteráni Jozef Potok a Martin Džadoň, ktorí vo svojích kategóriach obsadili 3.miesto.
Miloš Ochlan a dvaja medailisti Martin Džadoň a Jozef Potok

Ostatní došli zdraví do cieľa a kompletné výsledky si môžte pozrieť na tom to odkaze:

Výsledky Jakľofski bicigeľ

Víťaz HARTL Karel

Miloš Ochlan zhrnul svoje pocity na Jakľofskom bicigľi:

Je sobota 20.júla a ja vyrážam s ďalšími dvoma montbikermi s Marošom Glevaňákom a s Marekom Horníkom na preteky Východ MTB ligy do 60 kilometrov vzdialených Jakloviec. Je to môj prvý tohtoročný MTB pretek, tak začínam opatrne a prihlasujem sa na krátku trať do kategórie 19-59 rokov.
Začiatok pretekov prebieha podľa mojich predstáv v prvom tiahlom stúpaní sa držím na špici.
Tato idylka má však krátky koniec nastupujú technické zjazdy  a singl tracky a ja svoju pozíciu pekne pomaličky strácam,
Tento scenár sa opakuje viac krát a mne z toho rezultuje 15. miesto v kategórii 19-59 rokov.
Malou náplasťou je prvé miesto v neoficiálnej kategórii nad 50 rokov.