utorok 26. septembra 2017

Zo Slovenského pohára Masters v cestnej cyklistike si Kežmarčania odnášali aj víťazné poháre

Slovenský pohár v cestnej cyklistike Merida Road Cup vyvrcholil pretekmi v poslednom septembrovom víkende a po záverečnom súčte bodov Masteráci spoznali celkových víťazov.

V nepriaznivom daždivom počasí bojovali Masters pretekári o posledné body – v sobotu v Zohore v časovke trojíc a v nedeľu v 20. kole cyklistických pretekov v Memoriáli Ladislava Gregora v Perneku. Zástupcovia kežmarského CK CYKLOŠPORT získali v celkovom poradí viaceré umiestnenia v prvej desiatke cyklistov z celého Slovenska, a to počnúc najvyššími priečkami

Najlepšie sa darilo ženám v kategórii MASTERS B, kde Jana Víznerová obhájila vlaňajšie 1. miesto v celkovom poradí (ziskom 349 bodov) a Eva Heribanová svojím húževnatým výkonom získala pekné 2. miesto (186 b.). V ťažšej mužskej konkurencii cyklistikov z celého Slovenska v kategórii MASTERS B vybojoval Vladimír Lukáč 7. miesto (299 b.),V kategórii MASTERS C obsadili Jozef Potok 9. (215 b.) a Ľubomír Kollár 10. miesto (214 b.). Medzi 55 cyklistickými klubmi z rôznych kútov Slovenska Kežmarčania z CK CYKLOŠPORT obsadili krásne 8. miesto.

Jana Víznerová obhájila vlaňajšie 1. miesto

Na záver sezóny Slovenského pohára v cestnej cyklistike MASTERS pretekári zhodnotili uplynulú sezónu a predbežne naplánovali ďalšie preteky na rok 2018 i miesta, kde sa budú konať Majstrovstvá Slovenska v časovke i cestných pretekoch cyklistov kategórií MASTERS, kde v cestných pretekoch bude Jana Víznerová obhajovať tohtoročný titul majsterky Slovenska. Taktiež odsúhlasili vznik novej vekovej kategórie MASTERS G (nad 75 rokov).

V sobotňajšej časovke trojíc pretekali Vladimír Lukáč a Jana Víznerová spolu s reprezentantom z CK Rožňava a obsadili 3. stupienok na bedni.

Vladimír Lukáč a Jana Víznerová 3.miesto v časovke trojíc v Zohori.